Kiralama Sistemleri

İlken Kiralama Sistemleri , İlken Enerji bünyesinde kiralama hizmeti vermekte olan şirketimizdir. İhtiyacınıza göre , IPower jeneratör, ILift forklift ve traktör grubuna ait ürünlerimiz için kiralama hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. 

Leasing (Finansal Kiralama);

Bir yatırım malının mülkiyeti leasing şirketinde kalarak belirlenen kiralar karşılığında kullanım hakkının kiracıya verilmesi ve sözleşmede belirtilen sözleşme süresi sonunda mülkiyetinin kiracıya geçmesini sağlayan bir finansman yöntemidir.

Leasing, yatırım mallarının satın alınması yerine, kiralanarak kullanılmasını sağlayarak firmaların işletme sermayelerini diğer ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılması ile verimliliğin ve karlılığın artmasında önemli rol üstlenir.

Leasing yoluyla satın alınacak mal, kiracı tarafından belirlenir. Leasing süresi boyunca mülkiyet leasing şirketinde kalırken, malın kullanım hakkı kiracıya aittir. Sözleşmeye uygun şekilde kira bedellerini ödeyen kiracıya sözleşme süresi sonunda malın mülkiyeti sembolik bir bedelle devredilir.

 

Operasyonel Kiralama; 

Kiralayanın amacının kiraladığı makineye sahip olmadan, ondan en iyi şekilde yararlanmak olduğu bir kiralama türüdür. Makinenin mülkiyeti, kiralama süresi içinde makine ilgili maddi kayıp (kaza, hırsızlık, zarar verme ve yok olma gibi) risklerine ek olarak yatırım riskini de üstlenen, Operasyonel Kiralama şirketine aittir. Yukarıda belirtildiği gibi, bu sistemde, İlken Enerji makinelerin kanuni sahibidir. İlken Enerji ve müşteri, tarafların sorumluluklarının belirlendiği bir sözleşme imzalar. Sözleşme süresince, müşteri söz konusu sözleşmede belirtilen hükümler çerçevesinde makineyi kullanma hakkına sahip olur. Diğer tarafta ise, İlken Enerji makinelerin periyodik bakımları, vergileri, sigortası ve lastiklerinin değiştirilmesi gibi hizmetlerin yerine getirilmesinden sorumludur.

 

Makine Kiralama Sistemi; 

Transpalet,matkap,istif aracları,personel taşıyıcı vb ürünlerde;

Makine Kiralama Sistemi, Forklift başta olmak üzere, bazı taşıma ve kaldırma ekipmanları ile çeşitli hırdavat malzemelerinin, belirlenen süre ve ücret karşılığında kiralanmasıdır. Satın alma, bakım, teknik servis, vergi vb. maliyetlere katlanmadan işletme için gerekli olan makineler kiralanabilir. Kiralanan ürünlerden kaynaklı tüm ödemeler ile servis, bakım hizmetleri İlken Enerji tarafından gerçekleştirilir.