Kurumsal | Hakkımızda

İlken Enerji Güç Sistemleri San. Tic. A.Ş

2006 yılından bu yana enerji sektörünün öncü kuruluşlarından İlken Enerji Güç Sistemleri A.Ş, 52 yıllık köklü kuruluş olan İlkerler Holding çatısı altındaki grup şirketlerinden biridir.

Kendi üretimi olan markaları I POWER jeneratörleri ve I LIFT forkliftleri ile her iki sektöre, hem üretim hem de satış ağında ayrıcalıklı hizmet vermekte ve yüzde yüz yerli üretim vizyonu ile Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

Ipower markası ile jeneratör ve Ilift markası ile forklift sektöründe kendi markaları ile hem üretim hem de satış ağında ayrıcalıklı hizmet vermekte, İstanbul Bayrampaşa merkez ofisi başta olmak üzere, Jeneratör üretim grubunda Çatalca da 7.500 m2, Forklift üretim grubunda ise Çorlu da 11.000 m2 lik üretim alanlarına sahiptir.

2006 yılından bu yana enerji sektörünün öncü kuruluşlarından biri olan İlken Enerji;

2006 : Lister Petter firması ile distribütörlük anlaşması yaptı. .İLKEN Enerji Güç Sistemleri San.ve Tic.AŞ olarak kuruldu. FEDERAL POWER kurumsal markası ile istifleme araçları, dizel/benzinli portatif jeneratör tedarik ve dağıtım faaliyetine başlandı.

2007 : LISTER PETTER marka motor, marin motor satışı ve jeneratör üretimine başladı. FEDERAL POWER marka portatif jeneratör ve istif araçlarının ürün yelpazesi genişletildi. OMG istif araçları distribütörlük anlaşması yapıldı.

2008 : Yeni ürün ar-ge araştırma çalışmalarına başladı.

2009 : Yeni ürün araştırma çalışmaları sonuçlandırıldı ve bunlardan bazıları portföye eklendi.

2010 : Sektörümüzde ilk kez olarak TL fiyat listesi yayınlandı ve uyguladı . Jeneratör üretimi faaliyetlerini Bayrampaşa'dan Çatalca fabrika binasına taşıdı.

2014 : İLKEN AŞ ürün grupları IPOWER JENERATÖR üretim/satış ve I LIFT FORKLİFT üretim ve satış olarak sektöre yerli üretim gücüyle ve ekonomiye katkı sağlamaya devam ediyor.

2015: Ilift forklift grubunda, çeşitli tonajlarda, LPG, dizel grup forkliftlerin, akülü istif, akülü transpalet ve depo ekipmanlarının yerli montajına başlandı. Pegosalift, Mariotti gibi dünyanın ünlü markaları ile iş ortaklığına imza atıldı.

2015: İlken Kiralama Sistemleri şirketimiz ile üretim bandımızda yer alan tüm ürünlerimizi 12,24,36,48 ay ve daha uzun süreli kiralama hizmeti verilmeye başladı.